HETMANKA: ODKRYWAM - TWORZĘ - ROZWIJAM SIĘ

fax: (+48 58) 341 09 20

Baza

Budynek szkoły

Szkoła podstawowa nr 17 - "HETMANKA" położona jest w centrum Gdańska - Wrzeszcza. Wybudowana została w roku 1954. 16 kwietnia 2014 r. szkoła obchodziła swoje 60 urodziny.

Boisko

2 września 2015 r. odbyło się oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska, z bieżnią okólną, bieżnią na 60 m oraz skocznia w dal.

Plac zabaw

Szkolny plac zabaw wyposażony w ramach rządowego programu „RADOSNA SZKOŁA"; jest przeznaczony dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Oddziały przedszkolne

W budynku przylegającym do szkoły, w przystosowanych niewielkich pomieszczeniach zorganizowane zostały oddziały "zerówki".

Klasy I-III

Uczniowie klas I – III uczą się na drugim piętrze w przystosowanych do nauczania salach lekcyjnych; tam też spędzają przerwy pod nadzorem wychowawcy.

Klasy IV-VI

Każda klasa ma wyznaczoną salą lekcyjną; przerwy uczniowie spędzają na korytarzu szkoły.

Sale multimedialne

3 pracownie multimedialne wyposażone są w tablice interaktywne. W pozostałych salach lekcyjnych zamontowane zostały rzutniki, ekrany i komputery, co umożliwia prowadzenie lekcji z wykorzystaniem e-booków, prezentacji multimedialnych czy internetu.

Sala komputerowa

Szkoła posiada 22 - stanowiskową pracownię informatyczną, w której prowadzone są zajęcia komputerowe dla klas I - VI.

Świetlica

Świetlica szkolna stwarza warunki do bezpiecznej zabawy, relaksu, wypoczynku i nauki. Zajęcia świetlicowe odbywają się w dwóch salach przeznaczonych dla określonych grup wiekowych.

Sala zabaw

Dla najmłodszych uczniów zorganizowana została specjalna sala do zabawy. Wyposażona jest w pomoce zakupione z programu MEN "Radosna szkoła".

Biblioteka z czytelnią

Biblioteka i czytelnia to dwa integralne pomieszczenia, wyposażone w atrakcyjne dla uczniów zbiory książkowe, multimedialne oraz czasopisma.

Pedagog

Pedagog wspiera uczniów, rodziców i nauczycieli w sprawach wychowawczych i opiekuńczych.

Na zajęcia logopedyczne uczęszczają uczniowie z wadami wymowy z klas 0 – III.

Gimnastyka korekcyjna

Gimnastyka korekcyjna przewidziana jest dla uczniów klas 0 – III; główną przyczyną uczęszczania uczniów na zajęcia gimnastyki korekcyjnej są wady postawy.

Sala gimnastyczna

Szkoła posiada salę gimnastyczną, w której odbywają się zajęcia wychowania fizycznego i zajęcia pozalekcyjne SKS.

Gabinet medyczny

Stołówka i kuchnia

Szkoła ma nowoczesną, dobrze wyposażoną kuchnię oraz estetyczną i ładną stołówkę, w której posiłek spożywa ponad 200 uczniów.

Korytarze szkolne

Szatnia i hol

Od roku szkolnego 2007/2008 szkoła posiada szatnię typu „teatralnego”. W przylegającej do szatni części rekreacyjnej znajduje się sklepik.

Poidełko

Od roku 2015 blok sportowy został wyposażony w "poidełko".